ONS ALTINDA GÜÇLENME HAKİM

Ons altın fiyatlarında güçlenme gözüküyor.  

ONS ALTINDA GÜÇLENME HAKİM

Ons altın fiyatlarında güçlenme gözüküyor. Daha önceki analizlerimizde altın fiyatlarının 1903 desteğine kadar ulaştığını fakat bu hareketin ABD dolarında yaşanan değer kazanımı ile ilişkili olduğunu ve tahvil getirilerinde artış yaşanmaması nedeniyle geri çekilmelerin sınırlı kalabileceğini belirtmiştik. Mevcut fiyatlamalara baktığımızda beklentimizin gerçekleştiğini görüyoruz. Özellikle 1944 seviyesinin de üzerinde fiyatlamalar yükselişin devam etme potansiyelinin kuvvetli olduğu izlenimi oluşturuyor. Kısa vadede 1974 – 1992 seviyelerini takip ediyoruz. 2075 seviyesinin test edilmesinden sonra başlayan kısa vadeli alçalan trend direncinin ( 1944 ) kırılması sonrası yükseliş hareketinin kuvvetlenme olasılığı bulunduğu için 2015 ve 2075 dirençlerini de izlemeye başlıyoruz.

Sarı metalde geri çekilmenin oluşması açısından 1948 – 1943 bölgesi destek olarak takip edilebilir. Satış baskısının oluşması ile bu bölge aşağı yönde geçilebilirse 1928 ve 1903 seviyelerini izlemeye başlayacağız. 

Anlık Gram Altın Fiyatları için tıklayınız

 

YASAL UYARI:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmış olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.   

2020-09-15 14:20:28
Müşteri Hizmetleri
0212 603 05 63