Sıkça Sorulan Sorular


Sitede piyasa bilgileri kısmında gösterilen altın fiyatları ile ürünlerin fiyatları arasında neden farklılık var?
Piyasa Bilgileri kısmında yer alan altın fiyatları Has altın maden fiyatları olup, ürünlerin işçilik, lojistik,ambalaj ve operasyon ve üretici firma maliyetlerini içermemektedir. 

Sipariş verdiğim ürüne özel isim yazdırmak ve/veya resim eklemek istiyorum. Size nasıl iletebilirim?
Siparişlerinizle ilgili her türlü özel istek , yazı,not ,resim eklenmesi talepleriniz için  siparis@yatirimim.com adresimize sipariş numaranızı da ekleyerek gönderebilir, (212) 603 05 63 üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Havale/EFT yaptım dekontumu nasıl size iletebilirim?
Havale/EFT siparişlerinde en geç 30 dk. içerisinde dekontunuzu siparis@yatirimim.com adresimize gönderebilirsiniz.

Sipariş tesliminde hangi kargo firması ile çalışmaktasınız ?
Sipariş verdiğiniz ürünler tüm Türkiye’ye Loomis Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ile %100 sigortalı olarak gönderimi yapılır.

Kargo ücreti var mı?
Tüm siparişlerde alt sınır olmaksızın kargo ücretsizdir.

Ürün teslimatı nasıl ve ne kadar sürede oluyor?
Banka tarafından ödeme onayı geldiği takdirde mesai saatleri içerisinde saat 16:00 kadar verilen siparişler, 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süreleri bulunduğunuz il/ilçeye ve ürünün stok durumuna göre 3 veya 4 iş günü içerisinde teslim edilir.

Kargom ben yoksam eğer farklı birisine teslim edilebilir mi ?
TC kimlik numarası vermek şartıyla kargo yakınlarınıza da teslim edilebilmektedir.

Sitede ki fiyatlarınız güncel mi ?
Fiyatlarımız 5 saniyede bir otomatik güncellenmektedir.

Neden kimlik doğrulaması gerekiyor, nasıl yapabilirim?
Kimlik doğrulaması siparişlerin gerçek kişiler tarafından yapıldığını doğrulamak amacı ile yapılmaktadır. Kimlik doğrulama yapabilmeniz için sisteme bilgilerini tam olarak girmeniz gerekmektedir.

İptal ve iade yapabilir miyim?
Altın ve gümüş fiyatları, uluslararası altın borsalarındaki fiyat hareketlerine bağlı olarak güncellenmektedir. Bu nedenle Altın ve Gümüş siparişleri kesin sipariştir, herhangi bir nedenle iptal ya da iade edilemez. Ürün ile ilgili üretim kusuru olması durumunda yenisi ile değiştirilecektir, sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.

Paketi aldıktan sonra ürün eksik çıkarsa ne yapmam gerekiyor?
Ürünü teslim alırken kargo görevlisinin yanında lütfen paketinizi kontrol ediniz. Herhangi bir eksiklik veya kusur var ise kargo görevlisinin yanında tutanak tutturunuz.

Yurtdışı kartlar ve Ticari kartlar ile sipariş verebilir miyim?
Maalesef sitemiz Yurtdışı kartlara ve Ticari kartlara kapalıdır.

Sitede TC Kimlik numarası neden zorunlu?
Vergi Usul Kanununun fatura yönetmeliğine göre şahıslara kesilen faturada TC Kimlik numarasının bulundurulması zorunludur. Bu nedenle, siteye üye olurken sizden TC Kimlik numarasını girmeniz talep edilmektedir.

Aldığım ürünü bozdurmak istediğimde nerede bozdurabilirim?
Satın aldığınız takı ürünlerini tüm kuyumcularda, yatırımlık ürünleri (gram altın, gram gümüş, sarrafiye vb) altın alım satımı yapan banka, sarrafiye ve döviz bürolarında bozdurup nakde çevirebilirsiniz.

Sitede satılan ürünlerin garantisi var mıdır?
Sitede satışı yapılan tüm ürünler üretici firmaların garantisi altındadır.

Neden 3D Secure ile ödemeliyim;
3D Secure ile yapılan işlemlerde kayıtlı cep telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Sizin yerinize herhangi biri sitemiz üzerinden alışveriş yapamaz.3D Secure, internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği bu güvenli sanal alışveriş çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Böylelikle, yetkisiz kişilerin kartlarının internet ortamında kullanılması engellenmektedir.

Tüm soru ve görüşleriniz için (212) 603 05 63 veya info@yatirimim.com adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri
0212 603 05 63