ONS ALTINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Avrupa’da yılın son işlem gününde birçok ülkede piyasaların kapalı olması sebebiyle emtia fiyatlarında düşük oynaklık ve işlem hacimleri gözlemliyoruz.

ONS ALTINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Avrupa’da yılın son işlem gününde birçok ülkede piyasaların kapalı olması sebebiyle emtia fiyatlarında düşük oynaklık ve işlem hacimleri gözlemliyoruz. Ons altında da  volatilite düşük seyrediyor.

ABD Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi üyeleri, Demokratların Kovid-19 salgınına yönelik ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara çıkarma girişimini ABD Başkanı Trump'ın çağrısına rağmen Senato’da oylanmasını beklendiği gibi engelledi. 
Bu durum ons altın açısından olumsuz bir sonuç yaratsa da fiyatların yukarı yönlü çıkma iştahını koruduğunu görüyoruz. Özellikle ABD tarafında daha büyük tutarlı bir paketin giderek daha fazla fiyatlanmaya başlamasının kıymetli madenleri desteklediğini gözlemlemek mümkün. Dolar endeksinin de son 2,5 yılın en düşük seviyesi olan 90 seviyesinin altında seyretmesi ons altın tarafında iyimserliğin korunmasını destekliyor. Yeni yılda  Georgia’da yapılacak seçimlerden Demokratların çıkmasının ons altında daha yüksek seviyelere kapı aralayabileceğini düşünüyoruz. 
 
Teknik olarak yükselişin devam etmesi adına ilk olarak 1905 direncinin aşılması gerekiyor. 1905 direnci aşılmadan henüz güçlü bir yükselişten bahsedemiyoruz. Dolayısıyla aşağı yönde fiyatlamaların yeniden görülme ihtimali bulunuyor. Bu durumda kısa vadede1860 desteğini takip ediyor olacağız.   
 
YASAL UYARI:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmış olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
 
2020-12-31 15:27:08
Müşteri Hizmetleri
0212 603 05 63