GRAM ALTINDA YATAY FİYATLAMALAR

Öncelikle BDDK’nın günlük 100 gr ve üzerinde altın alım işlemlerinde, altının ilgili hesaba aktarılmasının 1 iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmesi kararını hatırlatalım. 

GRAM ALTINDA YATAY FİYATLAMALAR

Öncelikle BDDK’nın günlük 100 gr ve üzerinde altın alım işlemlerinde, altının ilgili hesaba aktarılmasının 1 iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmesi kararını hatırlatalım. Tabii bu karar kaydi alımlar üzerinde geçerli olacak. Ayrıca altın alım-satımına binde 2 oranında vergi getirildiğini belirtelim. Fiyatlarda oynaklık oluşturan bir gelişme olmadığını ve teknik görünüme riayet edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Öncelikle, gram altın fiyatlarının 375 destek seviyesine ulaşmasının ardından bir miktar tepki verdiğini görüyoruz. Tabii bu tepki Dolar/TL paritesinde geri çekilmenin duraklamış olması ve ons altın fiyatlarının da bir miktar yükseliş eğiliminde bulunması ile sağlanmakta. Yukarı yönde hareketlerin devamı adına 382 ve 387 ara direnç seviyelerini takip edeceğiz. 387 seviyesine 396 seviyelerinden gelen alçalan trend direnci olması nedeniyle önem vermekteyiz. Bu seviyenin aşılması durumunda 396 daha sert yükselişlerin oluşması adına majör direnç seviyesi olarak takip edilebilir. Bu hareketlilik açısından Dolar/TL ve ons altın fiyatlarının yukarı yönde agresifleşmesi gerektiği unutulmamalı.

Gram altın fiyatlarında 375 desteğinin kırılması durumunda ise ilk etapta 364 – 361 bölgesine doğru aşağı yönde salınım gerçekleşebilir. Bu bağlamda Dolar/TL’de 6.73, ons altında tarafında ise 1713 seviyeleri izlenmelidir.

Anlık Gram Altın Fiyatları için tıklayınız

 

YASAL UYARI:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmış olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.  

2020-05-22 16:38:09
Müşteri Hizmetleri
0212 603 05 63