Ons gümüş fiyat analizi : Gümüş fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesinde, fiyatın daha da gerileme kırılganlığı var

Ons gümüş fiyatı hafta içerisinde üst üste ikinci seanstır baskılanarak geriliyor. 

Gümüş fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesine yakın konumlanıyor. Günlük ons gümüş performans grafiği değerlendirildiğinde gümüş ayılarının kontrolde oldukları görülüyor. Ons gümüşün yakın dönemdeki negatif performans görünümünü tersine çevirebilmesi için 22 $ bölgesini yukarı yönde kalıcı olarak kırması gerekmektedir.
 
Ons gümüş bir gün önceki fiyat toparlanmalarını değerlendiremeyerek üst üste ikinci işlem gününde de geriledi ve fiyat son bir haftanın en düşük seviyelerine yaklaştı. Bugünkü erken Avrupa seansında ons gümüşün 21,30 $ bölgesinde savunmacı konumu hafif kırılarak 21,22 $ seviyesine kadar geriledi.
 
Ons gümüş son haftalarda ardı ardına 22 $ bölgesini test etmiş ve bu bölgede başarısız olarak reddedilmişti. Ons gümüşte negatif görünüm günlük grafikteki performans göstergelerinin aşağı yönde kaymaya başlamasıyla yeniden güçlenmeye başlıyor.
 
Böylece ons gümüşte bu ayın en düşük seviyesi olan 20,90 $ bölgesine düşmek belirgin bir olasılık olarak görülüyor. Bu bölgeye geri düşülmesi durumunda gümüş ayılarının fiyatı ons başına 20,45 $ seviyesine çekmeye çalışacaklarını görebiliriz.
 
Diğer taraftan ons gümüşte 21,50 $ - 21,55 $ bölgesinin güçlü bir direnç seviyesine dönüşmesiyle eğer gümüş bu bölgeyi yukarı yönde kırabilirse ve 21,75 $ bölgesindeki satışla başa çıkabilirse 21,90 $ - 22 $ bölgesini kolaylıkla ele geçirebilir. 22 $ seviyesindeki bölgenin ele geçirilmesi ons gümüşün negatif görünümü tersine çevirecektir. Bu bölgenin sonrasında ons gümüşün ilk direnç noktası orta seviyede bir direnç bölgesi olan 22,30 $ olacaktır.
 
Ons gümüşün 20 günlük hareketli ortalaması 20,79 $ seviyesinde oluşurken 50 günlük hareketli ortalamasının 22,45 $ bölgesinde oluştuğunu görüyoruz. Ons gümüşte 100 günlük hareketli ortalama ise 23,50 $ seviyesinde.
 
YASAL UYARI:
 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmış olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
2022-06-23 14:21:19
Müşteri Hizmetleri
0212 603 05 63