Kullanıcı Sözleşmesi
http:// www.yatirimim.com internet sitesini ve/veya internet sitesindeki bir bilgiyi kullanmanız ve/veya bu siteye üye olduğunuzda aşağıda yer almakta olan hüküm ve koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olmaktasınız. Sitemizi ziyaretlerinizde bu bölümü de ziyaret etmeniz değişen şartlar hakkında bilgilenmeniz açısından önem arz etmektedir. Belirtilen şartları uygun bulmamanız halinde sitemizi kullanmamanız rica olunur.
1. TARAFLAR
a)Bir tarafta http:// www.yatirimim.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. Vizyon Park Ofis Blokları, Plaza 5, Bahçelievler - İstanbul adresinde bulunan MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. (Bundan böyle " MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. " olarak anılacaktır).
b) Diğer tarafta http:// www.yatirimim.com internet sitesine (Bundan böyle "İnternet Sitesi" olarak anılacaktır.) üye olan internet kullanıcısı (Bundan böyle "Kullanıcı" olarak anılacaktır.)
2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
İş bu Sözleşme'nin konusu kullanıcının internet sitesini kullanımına ilişkin şartların ve yükümlülüklerin belirlenmesidir.
3.KULLANIM ŞARTLARI
3.1.18 yaşından küçük kişiler internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla kullanıcı 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder.
3.2.İnternet Sitesinden alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.
3.3.İnternet sitesinden alışveriş yapmak için sisteme üye olmak zorunludur. Üye olmak son derece kolay ve ücretsizdir.
3.4.Kullanıcı site kayıt formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta adres, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu sözleşmenin onaylanması ile MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini kabul eder.
3.5.İnternet sitesinde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca internet sitesinde geçerlidir.
3.6. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. , internet sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri, site kullanım koşullarını ve tüm diğer bilgileri önceden ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden düzenleme ve gerekli olması halinde yayına son verme ve durdurma hakkına sahiptir. Sitede ve/veya uzantılarında değişiklik yapılması halinde bu değişiklikler yayımı tarihinde yürürlüğe girecek olup kullanıcı tarafından siteye girilmesi ve/veya sitenin kullanılması ile iş bu değişiklikler kabul edilmiş sayılacaktır. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. iş bu kullanma şartlarını istediği zaman ve gerekli görmesi halinde değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.
3.7. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. , dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.
3.8.İnternet sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yer alan ticari markalar, ticari unvanlar, başlıklar, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, metinler ve sitede kullanılan tüm diğer materyaller, teknik veriler http:// www.yatirimim.com ve bağlı olduğu MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. mülkiyetindedir. Bu sebeple internet Sitesi ve uzantılarında yer alan ve yukarıda sayılı hiçbir metin ya da görsel materyal dahil hiçbir unsur önceden izinsiz alınmaksızın kullanılamaz. Bu sitede yer alan hiçbir materyal ve fonksiyonalite, MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, tekrar üretilemez, başka bir lisansa çevrilemez, posta ile gönderilemez, bilgisayara yüklenip her ne amaçla olursa olsun kullanılamaz, link veremez, başka internet sitelerinde kullanılamaz. Bu sayılanlar dışında bulunan diğer tüm haklar saklı tutulmakla beraber bu sayılanlara aykırı hareket edilmesi halinde MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. her türlü hukukî ve cezaî yola başvurma hakkına sahip bulunmaktadır.
3.9.internet Sitesine ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, sitede yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan 'nin hiçbir hal ve surette sorumluluğu bulunmamaktadır.
3.10.İnternet sitesinden MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in iş bu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan hiç bir hal ve surette hukukî/idarî/cezaî ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. ış bu bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen kullanıcıya aittir.
3.11. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in her ne sebeple olursa olsun Kullanıcı işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
3.12.Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir.
3.13.Havale/EFT siparişlerinde, 30 Dakika içinde ödemesi gerçekleştirilmeyen ve ardından işlemin gerçekleştirildiği www.yatirimim.com a bildirilmeyen siparişler iptal edilir.
3.14. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. , http:// www.yatirimim.com internet sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.
3.15.Sitemize hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve T.C. hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, 1.18. maddede sayılan ve bu sayılanlara benzer faaliyetlere girişildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde kullanıcının sitemize erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî hakkı saklı tutulmaktadır.
3.16.Kullanıcının kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer kullanıcıların bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Kullanıcının buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan kullanıcı sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukukî/idarî/cezaî sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.
4.YÜKÜMLÜLÜKLER
4.1.Kullanıcı siteyi kullanırken MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'nin sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukukî, cezaî ve idarî her türlü sorumluluğun kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
4.2.Kullanıcı internet sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz.
4.3. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'nin, Kullanıcının 4.1. madde ile sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber sitede belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde kullanıcının site kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.
4.4.Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkı bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.
4.5.Kullanıcı üyeliğini iptal etmek istemesi halinde üyelik iptal işlemi ile ilgili MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. ile iletişime geçecektir. Üyeliğin iptal edilmesi halinde kullanıcının siteye giriş yetkisi kaldırılacaktır.
4.6.Kullanıcının MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen kullanıcının sorumluluğunda olup iş bu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz.
4.7.Kullanıcının hesabını sonlandırması halinde MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. hesaba ilişkin bilgileri silme hakkını saklı tutar. Kullanıcının bu halde MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'tan hiç bir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır.
4.8.Kullanıcının diğer kullanıcılarla ilişkisi tamamen kendisinin sorumluluğunda olup, kullanıcı diğer kullanıcıların ve/veya üye olmaksızın siteyi kullanan kimselerin siteyi kullanmasını önleyici/zorlaştırıcı faaliyetlerde (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Aksi halde suç duyurusunda bulunma ve resmî makamlardan soruşturma talebi gelmesi halinde kullanıcının kimlik bilgilerinin açıklanması hakkı saklı tutulmakla MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in kullanıcı hesabını sonlandırma ve doğmuş/doğacak her türlü zararının tazminini talep hakkı bulunmaktadır.
4.9. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. internet sitesinin virüs vs. yazılımları içermemesi amacıyla alabileceği tedbirleri almış olmasına rağmen Kullanıcıların nihaî korumayı sağlamak üzere virüs koruma programı tedarik etmesi gerekmektedir. Kullanıcının internet Sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm zararlardan Kullanıcı sorumlu olduğunu bulunmaktadır.
4.10. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. iş bu sözleşme hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma, Kullanıcılara sağlanan hizmetleri sürekli/geçici olarak durdurma, içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu sitede yayınlayacaktır. Güncel kullanım şartları internet sitesinde yayınlanması ile uygulanabilir hale gelecektir.
4.11. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. , Kullanıcının kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde yasal gerekliliklere uygun hareket etmek ve/veya MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğunda dürüstlük kuralları çerçevesinde açıklayabilecektir.
4.12.İnternet sitesinde Kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen Kullanıcıların kişisel görüşleri olup görüş sahibini bağlar. MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'in Kullanıcı tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Kullanıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
4.13.Kullanıcının iş bu sözleşme hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde kullanıcının sözleşmesi MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir.
4.14.Taraflar, MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'a ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193'e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.
5.YÜRÜRLÜK
İş bu kayıt formunun doldurup onaylaması ya da bu sitenin kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Kullanıcı iş bu sözleşmeye uymayı beyan, kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. tarafından tek taraflı olarak feshedilebilecektir. .
6.YETKİLİ MAHKEME
Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.
7.TEBLİGAT
7.1.Kullanıcının MARİTZA KIYMETLİ MADENLER REKLAM BİLGİ DAĞITIM A.Ş. 'ne bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Kullanıcıya yapılan her türlü bildirimin Kullanıcıya postanın gönderilmesinden 1 gün sonra ulaştığı kabul edilir.
7.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 5 (beş) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
Kullanıcı, bu kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticarî içerikli gönderilere muvafakati bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.
Müşteri Hizmetleri
0212 603 05 63